Uroczystości parafialne - 25 maja

Niedziela 25 maja na długo pozostanie w pamięci Tymowiaków. Na Mszy św. o godz. 11.00 obchodziliśmy jubileusz 25 - lecia kapłaństwa proboszcza Jerzego Kawika. Została odsłonięta także na domu parafialnym tablicy upamiętniająca osobę ks. Mieczysława Stala. Ponadto nasza parafia wzbogaciła się o relikwie św. Jana Pawła II. Uroczystościom tym przewodniczył arcybiskup lubelski ks. Stanisław Budzik. Na eucharystii obecni byli także księża rodacy oraz księża dekanalni. Nie zabrakło licznie zaproszonych gości oraz oczywiście parafian.

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu parafian w organizację uroczystości dzień ten miał wyjątkowy charakter.

Zapraszamy do oglądnięcia w galerii fotoreportażu.

Księże Proboszczu

Są w życiu momenty, kiedy chciałoby się rzec wiele, ale wszystkie słowa okazują się niewystarczające, aby wyrazić w pełni wdzięczność i szacunek. Zatem świadomi, że nie zdołamy powiedzieć wszystkiego, ujmiemy to w słowa najprostsze.

Jesteś księże naszym Pasterzem, który prowadzi nas szlakiem ewangelicznych nakazów i dba, abyśmy czerpali z tego źródła i nie zboczyli drogi przykazań.

Jesteś Kapłanem, kiedy sprawujesz Eucharystię i karmisz nas pokarmem dającym wieczne życie u Boga.

Jesteś Nauczycielem i Wychowawcą, szczególnie naszych dzieci, które chrzcisz, przygotowujesz do godnego przyjęcia sakramentów świętych. Zabiegasz o to, aby zawsze były blisko Jezusa, który jest Drogą Prawdą i Życiem.

Jesteś Opiekunem ludzkich dusz, kiedy w konfesjonale jednasz z Bogiem. Jednako troszczysz się o wszystkich, nie zapominając o tych chorych i cierpiących, którzy oczekują twojego słowa i pociechy.

Jesteś Gospodarzem tego probostwa i dokładasz wszelkich starań, aby nasz kościół i jego otoczenie stawały się piękniejsze, służyły nam i przyszłym pokoleniom

Drogi Księże Proboszczu, w dniu Twojego jubileuszu 25. lecia kapłaństwa w imieniu parafian przychodzimy, aby powiedzieć dziękujemy, za te lata Twojej kapłańskiej posługi, którą sprawowałeś w naszej parafii.Chcemy Ci serdecznie podziękować za zrozumienie, troskę, za wspólnebudowanie wizerunku naszej wspólnoty. Jednako ważna jest dla Ciebietroska o kształtowanie naszych postaw jak i o tworzenie pozytywnego obrazu tymowskiejparafii. Dziękujemy, że nasze problemy stały się twoimi problemami. Wyrażamy wdzięczność za to, że patrzysz wstecz na dorobek naszych przodków, którzy tę świątynię wznieśli przed wiekami i próbujesz odkryć to, co zostało zapomniane. W tym roku świętowania pamięci po przeszłych pokoleniach, w Roku Jubileuszu Parafii, przypadł i Twój księże srebrny Jubileusz, wpisując się w kalendarz naszego radosnego świętowania. Powierzamy Cię opiece naszego patrona, św. Mikołaja –darczyńcy i dobrodzieja, oddajemy wstawiennictwu Matki Bożej Bolesnej, która łaskawie wspierała przez wiele już wieków. Życzymy Ci długiego życia w zdrowiu oraz obfitych owoców na drodze kapłańskiej posługi, którą sam Pan Bóg Ci wyznaczył przed 25. laty.

Parafianie

TVL 5250