Ekstremalna Droga Krzyżowa

Ekstremalna Droga Krzyżowa to propozycja przeżycia wielkopostnego nabożeństwa w sposób niekonwencjonalny –doświadczając trudu i przełamując własne słabości. Idea takiej formy modlitwy istnieje już od kilku lat, szczególnie wśród młodych. W piątek przed Niedziela Palmową z wielu miejsc w Polsce, wierni udadzą się na poszczególne trasy, zdążając do różnych sanktuariów. W tym roku po raz pierwszy wyruszymy na trasę EDK z Tymowej do sanktuarium w Limanowej. Drogę przemierzamy nocą, w milczeniu, odprawiając kolejne stacje drogi krzyżowej.

Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby zmierzyć się ze swoimi słabościami, aby dołączyli 11 kwietnia 2014 do wytrwałych i wyruszyli na szlak drogi krzyżowej. Zapisy odbywać się będą przez Internet na stronie www.edk.org.plpo dn. 25.03.2014 r.

Poniżej zamieszczamy szczegóły trasy.

Tymowa (kościół św. Mikołaja Bpa) –Limanowa (Bazylika Matki Bożej Bolesnej) -43 km

Przebieg:

Tymowa, parafia św. Mikołaja Bpa –Iwkowa –Porąbka Iwkowska -Kąty –Michalczowa –Sechna –Krosna – Żmiąca –Jaworzna –Laskowa –Mordarka (Łysa Góra -wciąg narciarski) –Limanowa, Bazylika Matki Bożej Bolesnej

EDK z Tymowej do Limanowej wyruszy11/12 kwietnia 2014. Rozpocznie się mszą św. 11 kwietnia (piątek) o godz. 20.00 w kościele parafialnym w Tymowej. Przed mszą św. od godz. 19.30, w zakrystii bocznej po lewej stronie od wejścia głównego do kościoła odbędzie się rejestracja uczestników i rozdanie rozważań, opisu trasy i innych pomocy potrzebnych uczestnikom. Proponuje się zabranie drewnianego krzyża –będą przygotowane i rozdawane w zakrystii.

Długość trasy: 43 km

Opis:

3/4 trasy przebiega chodnikiem lub poboczem wzdłuż utwardzonej drogi, głównie bocznymi, o małym natężeniu ruchu.

1/4trasy to nieutwardzone drogi polne i leśne ( uwaga na błoto, kałuże, piasek)

Z uwagi na to, że krótkie fragmenty trasy przebiegają wzdłuż ruchliwych dróg zalecamy  wyposażyć się w dodatkowe kamizelki i elementy odblaskowe. Droga przebiega górzystym terenem i trzeba pokonać kilka stromych wzniesień.

Zalecamy zabrać dobre, wysokie, nieprzemakalne buty, nieprzemakalne okrycie, latarkę (najlepiej czołówkę), ewentualnie kijki do nornic walking oraz termos z ciepłym napojem i energetyczny posiłek.

Rekomendacja:

Trasa przeznaczona jest dla wytrawnych piechurów, osób aktywnych fizycznie, zdrowych, przyzwyczajonych do wysiłku fizycznego, mających doświadczenie w pieszych wędrówkach. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w EDK jedynie pozostając pod opieką osoby pełnoletniej, za zgoda rodziców.

Informacje dodatkowe:

Powrót z Limanowej we własnym zakresie. Przy zapisach pobrana będzie opłata 10 –koszty organizacyjne EDK. Bliższych informacji udzielają: Stefan Sowa (tel. 797 188 652) i Tomasz Leszczyński.

wielki post