Dzień postu i modlitwy w intencji RCA

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie proponuje ogólnopolską inicjatywę ofiarowania postu ścisłego w Środę Popielcową 5 marca br., w intencji pokoju i ustania prześladowań w Afryce Środkowej i na całym świecie.

Trudna sytuacja chrześcijan w ponad 70 krajach świata, spowodowana prześladowaniami i wojnami, jak również ostatnie medialne doniesienia o wydarzeniach w Republice Środkowej Afryki, skłaniają nas, za przykładem Ojca Świętego Franciszka, do podejmowania, każdego dnia, działań na rzecz pokoju i ustania prześladowań - informuje Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Zachęca do podjęcia "Dnia postu i modlitwy w intencji pokoju w Republice Środkowoafrykańskiej  i ustania prześladowań chrześcijan na świecie".

www.episkopat.pl