Dane osobowe

„Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane na stronie internetowej parafii zostały umieszczone za zgodą osób zainteresowanych lub na podstawie prawa”.

Zapraszamy do fotogalerii z XIII Parafialnego Festynu Serca wykonanej przez Sandrę Bodek

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fdrive.google.com%2Fdrive%2Ffolders%2F1b0Xz0HZMAg03_tNFt-Z02nDNXaleW3Uj%3Fusp%3Dsharing%26fbclid%3DIwAR37dKD5UH6e407JEe0H8IBjv8MmRhEA6CkBa93qg5SjIMRINjhGYQ3zWqU&h=AT2llhNIXfRofyJoaAvEceDGSmCbLvPT3feC22dBiT-UL93NO38NNuc44ttbFr_pyoJCMHfQfxuY8YqeiCtdpfyJ5AT8KufeR8REmXhRJ4zdiOQPTi1F9gHi85AcjnhK0Os

XIII Parafialny Festyn Serca w Tymowej

Dnia 9 czerwca, w święto Zesłania Ducha Świętego, w naszej parafii miał miejsce już XIII Parafialny Festyn Serca. Zabawa rozpoczęła się tradycyjnie od Mszy św. o godz. 14.00.

O godz. 15.00 na scenie plenerowej wystąpił zespół wokalno – instrumentalny „Rewolucja” z Chorzelowa. Opiekę nad zespołem sprawuje utalentowany wokalno – instrumentalnie ks. Mariusz Mucha. Pierwsza część występu miała charakter ewangelizacyjny. Mogliśmy usłyszeć między innymi piękne piosenki religijne „Schowaj mnie” czy „Anioł Stróż” itp.   Następnie na scenie pojawiła się grupa teatralna Tymowioki z bajką pt. „Królewski syn”. Na ten czas wszystkie dzieci zajęły miejsce przed sceną. Wspaniała gra aktorska przyciągnęła wszystkich, nie tylko najmłodszych. Mali milusińscy z uwagą śledzili grę aktorską. Było strasznie i jednocześnie ciekawie. Autorami bajki są p. Dominika Czarnecka oraz p. Grażyna Gicala, natomiast reżyserem p. Dominika Czarnecka. Około godziny 16.15 przed sceną pojawiły się trzy grupy taneczne. Różniły się między sobą wiekiem, ubiorem oraz układem tanecznym. Każda z nich zaprezentowała się rewelacyjnie. Cóż tu dużo było mówić. Na swoim koncie mają już kilka pucharów. Zespołami kieruje p. Małgorzata Horosi. Jako pierwsze wystąpiły „Mini Szkraby” kolejno „Szkraby” oraz „Mini Piratki”.

Od godziny 18.00 odbywały się zawody sportowe oraz konkursy. Zarząd klubu sportowego Tymon – Tymowa poprowadził Ósmy Maraton Serca w którym wystąpiło 33 zawodników. Maraton liczył około 2 km. Na boisku w tym samym czasie odbył się mecz piłki nożnej w której wygrali synowie oraz mecz piłki siatkowej. Tym razem mamy pokonały córki. Na scenie panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Nowoczesne Gospodynie” przeprowadziły konkurs na robienie masła. I z tym konkursem poszło przysłowiowo „jak po maśle”. W przeciąganiu liny najlepsze okazały się panie z KGW.

Kolejnym punktem imprezy była druga część koncertu zespołu Rewolucja. Tym razem kategoria: romantycznie i tanecznie. Oj wtedy dopiero rozpoczęła się zabawa taneczna. Maltańczycy z Nowego Sącza na czele z ks. Andrzejem Faronem porwali do tańca zdecydowaną większość uczestników festynu. Usłyszeliśmy min takie utwory jak „Chodź, przytul, przebacz”, „Pytasz mnie co ci dam”, „Takiego Janicka”.

Po godzinnej zabawie ksiądz proboszcz przeprowadził dwie aukcje. Pierwsza aukcja dotyczyła pysznego chleba oraz świeżego masła, druga skrzynki pięknych pomidorów. Około godziny 20.30 rozpoczęliśmy biesiadowanie, z przytupem i po Tymowsku. W przerwie między śpiewem odbyło się wręczenie nagród, statuetek oraz medali dla wszystkich uczestników rozgrywek sportowych oraz konkursów. Wyłoniono także najmłodszego uczestnika festynu. Został nim Antoś Owsianka. Natomiast najliczniejszą rodziną uczestniczącą w festynie jest rodzina Krystyny i Tadeusza Pajor z Tymowej. Po kolejnej piosence biesiadnej „Zielone włoskie orzechy” odbyło się losowanie nagród dodatkowych oraz Taniec z ogniem w wykonaniu grupy MAORI. O 21.30 odbyło się losowanie nagrody głównej na którą wszyscy czekali z niecierpliwością. Wytrwali imprezowicze wspaniale bawili się do godz. 22.00.

Wśród atrakcji dla dzieci, na placu kościelnym zamontowano dmuchany zamek, pani Jola Pajor malowała piękne tatuaże i prowadziła zabawy animacyjne. W przerwach na regenerację sił można było skorzystać ze stoisk serwujących same pyszności: od aromatycznych kiełbasek z grilla po słodkie wypieki przygotowane przez parafian. Do tego kawa, herbata... Nowością były gofry i pierogi, które jeszcze ciepłe, z różnymi dodatkami cieszyły się sporym zainteresowaniem. Tradycyjnie najszybciej zostały rozprowadzone frytki.
Ponadto mogliśmy zwiedzić samochód strażacki oraz nim się przejechać. Kto interesuje się historią mógł podziwiać oraz odbyć podróż samochodem RETRO z panem Tomaszem Leszczyńskim. Stowarzyszenie Służba Maltańska z Nowego Sącza prowadziła naukę pierwszej pomocy. Niezmiennie pan Janicki zafundował nam przejażdżki konikiem i bryczką.

Patronat honorowy nad naszą imprezą zgodzili się objąć: Biskup Pomocniczy Diecezji Tarnowskiej ks. Stanisław Salaterski, Starosta Brzeski Andrzej Potępa, Dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej ks. Zbigniew Pietruszka, Burmistrz Czchowa Marek Chudoba. Natomiast medialny Radio RDN Małopolska oraz Czas Czchowa.

Składamy podziękowania organizatorom festynu – sprawcom tego „niesamowitego” zamieszania, sponsorom oraz wszystkim, którzy pracowali przy jego sprawnej obsłudze. Dziękujemy artystom, którzy przyjęli zaproszenie do wystąpienia na Festynie. Dziękujemy też parafianom i gościom.

Organizatorzy festynu:

Członkowie Parafialnego i Szkolnego Koła Caritas

Członkowie Rady Parafialnej i Gospodarczej

Zarząd oraz Strażakom OSP w Tymowej – utrzymanie porządku, opieka nad sceną (p. Zbigniew Chojecki)

Sołectwu wsi Tymowa

Paniom i Panom z Koła Gospodyń Wiejskich ”Nowoczesne Gospodynie”

Zarząd Klubu Sportowego Tymon – Tymowa

Grupa Teatralna Tymowioki

Rada Rodziców PSP w Tymowej

Sponsorzy Festynu

Pan Zbigniew Jakóbczyk – właściciel firmy SYSTEM-DACH

Pan Paweł Kulig - właściciel firmy transportowej KOLTRANS

Państwo Aneta i Wojciech Lasotowie

Pan Grzegorz Borowic właściciel FERMY DROBIARSKIEJ

Pan Marek Jakóbczyk – właściciel restauracji ZACISZE

Firma „SEKO” – p. Michalina Garbacz

Państwo Halina i Florian Pajor – Zajazd u Florka w Tymowej

Pan Adam Pajor AUTO SERWIS

Zarząd Kółka Rolniczego w Tymowej

Państwo Maria i Kazimierz Adamik

Państwo Bernadetta i Andrzej Rabiaszowie

Państwo Bożena i Włodzimierz Rabiasz

Pani Agata Szot - Skład Budowlany

Firmy RABEK w Jurkowie Pan Zbigniew Rabiasz

Państwo Marta i Paweł Sacha

Państwo Elżbieta i Andrzej Mellerowie

Państwo Grzegorz i Urszula Mrozowscy

Firma Handlowa „MIDEX” z Krakowa

MOKSiR w Czchowie – p. dyrektor Elżbieta Ogiela

Państwo Barbara i Robert Jakóbczyk

Państwo Grażyna i Jacek Gicala

Delikatesy Centrum – Tymowa - p. Marta Dziedzic, p. Monika Dziedzic

Państwo Małgorzata i Wincenty Grzesiccy – Restauracja „PODZAMCZE”

Pan Rafał Wojsław „Wojsreha” – Fizjoterapia Wojakowa

Pani Jola Pajor - Animator

Państwo Anna i Janusz Smaluchowie

Firma Koral z Nowego Sącza

Pan Józef Janicki.

Koło Gospodyń Wiejskich „Nowoczesne Gospodynie”

Zarządu Klubu Sportowego Tymon – Tymowa

Pani Iwona Kornaś

Ubezpieczenie imprezy zasponsorowane przez firmę BUFIX Brzesko 

Dziękujemy także:

  • panu Wojciechowi Hilla – dyrektorowi GOK w Iwkowej za wypożyczenie sceny,
  • p. Elżbiecie Ogiela – dyrektorce MOKSiR Czchów za wypożyczenie ławek i stolików
  • p. Monice Salaterskiej, p. Adamowi Trepie, p. Jerzemu Kornasiowi za wypożyczenie namiotów
  • p. Irenie Pajor za upieczenie pysznego chleba na licytację
  • p. Bogdanowi i Dariuszowi Kuc    

To dla Was i dzięki Wam, organizowanie Festynu Parafialnego Serca zawsze jest wielkim przedsięwzięciem, mającym na celu spotkanie rodzin, znajomych, przyjaciół czyli zawiązywanie wspólnoty, jednoczącej się w dobrej zabawie.

Wasza obecność i udział jest dla nas odpowiednim wyrazem wdzięczności.
Do zobaczenia za rok na kolejnym tym razem XIV Parafialnym Festynie Serca
Bóg zapłać Wszystkim i za Wszystko!!!!!

 

ks. proboszcz Mariusz Żuczek

Magdalena Bednarek