Aktualności

KOLĘDNICY MISYJNI 2013

Już od kilku lat, dzieci Papieskiego Dzieła Misyjnego naszej parafii włączają się w kolędowanie, pomagając w ten sposób dzieciom z krajów misyjnych. Do tego zadania przygotowują się przez cały rok poprzez formację misyjną na spotkaniach, które odbywają się co drugi tydzień w sobotę. Od początku grudnia przygotowywały stroje, gwiazdę oraz krótką scenkę o charakterze misyjnym. Dzieci z łatwością nauczyły się hasła tegorocznego kolędowania „E kangbi mabe ti e”, co w języku sango w Republice Środkowoafrykańskiej oznacza „Dzielmy się wiarą”. Następnie śpiewały w domach oraz podczas uroczystego rozpoczęcia i zakończenia kolędy. Tak jak w większości parafii uroczyste rozesłanie odbyło się podczas mszy św. w uroczystość św. Szczepana.

Mieszkańców naszej parafii, dzieci odwiedzały w przeciągu dwóch dni. Ludzie byli  bardzo życzliwi, chętnie wpuszczali  kolędników do domów i częstowali gorącą herbatą. Mroźna i wietrzna pogoda nie przeszkodziła  w wykonaniu  zadania i Dobra Nowina wśród mieszkańców Tymowej była głoszona. 

Dziękujemy naszym kolędnikom za czas i serce a ofiarodawcom za wsparcie.

12 stycznia w parafii św. Pawła Apostoła w Bochni odbyło się „diecezjalne” podsumowanie misyjnego kolędowania. Podczas mszy św. pod przewodnictwem ks. bp Andrzeja Jeża mali misjonarze usłyszeli słowa podziękowania, a jednocześnie zachęty do całorocznego spełniania uczynków miłości. „Dzielmy się wiarą w Jezusa poprzez uczynki miłości – oto nasze podstawowe zadanie, które mamy wypełniać każdego dnia – szczególnie w tym roku, który jest Rokiem Wiary” – apelował bp Andrzej Jeż.

Wiec my na pewno nie zapomnimy o niesieniu miłości i wiary każdego dnia.

DSCF5347

DSCF5345

DSCF5343

DSCF5342

DSCF5340

DSCF5338